Resetowanie hasła

Zawartość koszyka

0/0

Produkty: 0Sztuki: 0

Jak Wybrać Dywan ?

02 Grudzień 2015
Jak Wybrać Dywan ?

Znalezienie idealnego dywanu może z pozoru wydawać się proste, ale przy zakupach po uwagę warto wziąć różne czynniki, aby z zakupu być całkowicie zadowolonym. Na co zatem należy patrzeć, aby dokonać dobrego wyboru?

 

Dobierz właściwy rozmiar

Na samym początku należy zmierzyć miejsce, w którym dywan będzie miał się znajdować – to pomoże w ograniczeniu modeli do tych, które będą idealnie pasowały do danej przestrzeni. Także jednocześnie warto zastanowić się, jaki kształt dywanu będzie optymalny – w sprzedaży znajdują się modele prostokątne kupowane najczęściej, ale także okrągłe, owalne i kwadratowe.

 

Sprawdź skład

Druga istotna kwestia to skład dywanu oraz dodatkowo jego waga. Dywany wykonane z tworzyw sztucznych są zdecydowanie najchętniej wybierane przez klientów – są niedrogie i bardzo wytrzymałe, dodatkowo dostępne w pełnej palecie wzorów i kolorów. Dywany wykonane z naturalnych włókien jak jedwab czy wełna są już znacznie droższe, ale także bardziej efektowne i izolujące, bardziej odporne na zabrudzenia, ale bardziej kosztowne w czyszczeniu. Tam, gdzie dywan jest bardziej narażony na zabrudzenia, na przykład na korytarz, warto wybrać model z tworzywa sztucznego.

 

Przy zakupie warto sprawdzić gęstość dywanu, która podawana jest w liczbie pęczków na metr kwadratowy – im jest to wartość wyższa, tym dywan jest bardziej gęsty i jednocześnie cięższy.

 

Wybierz dopasowany wzór

Nie można zapomnieć także o wyborze odpowiedniego wzoru. Tutaj możliwości są już praktycznie nieograniczone, dlatego można zaszaleć i zaleźć taki, który będzie bezbłędnie pasował do aranżacji!

powrót