Resetowanie hasła

Zawartość koszyka

0/0

Produkty: 0Sztuki: 0

Jaki wybrać dywan do pokoju Dziecka ?

05 Grudzień 2015
Jaki wybrać dywan do pokoju Dziecka ?

Dywan w pokoju dziecięcym to zawsze pożądany dodatek – nie tylko sprawi, że wnętrze będzie wyglądać na znacznie bardziej przytulne, ale również będzie mógł być świetnym miejscem do zabaw. Kluczowe jest jednak wybranie właściwego dywanu, który nie tylko będzie ładny, ale również dodatkowo będzie łatwy do utrzymania w czystości i bezpieczny.

 

Do pokoju dziecięcego polecane są przede wszystkim dywany wykonane z tworzyw sztucznych – mają one liczne zalety. Przede wszystkim są to dywany antyalergiczne, antystatyczne i łatwe do utrzymania w czystości. Będą idealne dla dzieci, które mają alergie. U pokojach dzieci, które nie mają problemu alergii, można zastosować dywany z włókien naturalnych – wełniane, bawełniane. Także są odporne na ścieranie, trwałe, ale wymagają specjalnej pielęgnacji. Jako miejsce do zabawy najlepiej wybierać dywany o gęstym, mocno zbitym i krótszym włosiu – łatwiej się je czyści i dodatkowo nie zgubią się w nich żadne drobiazgi.

 

W sprzedaży znajduje się bardzo duży wybór dywanów przeznaczonych specjalnie do pokojów dziecięcych – charakteryzują się kolorowymi wzorami i będą doskonałym miejscem do zabaw. Można zakupić dywany z wzorkami, motywami zwierząt lub ulubionych bohaterów z bajek lub kreskówek, także dostępne są dywany przypominające ulice – z nimi jazda samochodzikami jest jeszcze bardziej ekscytująca.

 

Należy pamiętać zawsze o regularnym czyszczeniu dywanów – odkurzaniu i usuwaniu na bieżąco wszystkich mokrych plam. W przypadku większych zabrudzeń dywan warto oddać specjalizującej się w ich praniu firmie.

powrót